Майстер клас

Майстер клас з розпису новорічного печива


На цьому майстер-класі:

1. діти дізналися цікаву історію появи імбирного печива.

2. а також самостійно розфарбувати печиво до Нового Року.


У ході МК діти поринули у творчу атмосферу, кольорову терапію, проявили свою фантазію і просторове мислення. А головне — кожна дитина своїми рученятами розфарбува печиво, яке потім забрали додому! :)









http://znz4-sarny.org.ua/604-smachno-i-krasyvo

Історія імбирного печива

Напередодні новорічно-різдвяних свят ми все частіше звертаємо увагу на десерт «імбирні пряники». Імбирне печиво дуже часто ще називають різдвяним, адже саме в цей період року його найчастіше готують і подають на стіл. До того ж, це ще й прекрасна прикраса для зимових свят, адже імбирні пряники з різнобарвною глазур'ю, присипкою і солодкими прикрасами - це справжній шедевр кулінарного мистецтва, який послужить декоративною прикрасою. 
Подейкують, що медові пряники робили ще у стародавньому Єгипті. Хоч до сьогоднішніх витворів мистецтва їм було ой як далеко. Ну, а щодо того, як імбир став одним зі складників рецепту солодощів, то за легендою, цю пряність додав англійських монах на ім’я Патрік. Після хрестових походів до Англії потрапили нові спеції, а Патрік, схоже, був ще той експериментатор! Його творіння дуже сподобалось жителям монастиря і з часом рецепт поширився за його межі. За іншими даними, перший імбирний пряник завіз до Європи вірменський монах Григорій Макар у 992 році.
На початку 17 ст вперше приготували солодощі за рецептом, який тепер називають класичним. Було це у англійському містечку Макет Дрейтон. На в’їзді у місто досі є згадка про цю подію.
Як би там не було, а популярність імбирних пряників постійно зростала. Навіть відомі казкарі - брати Грім у 1812 р у своєму творінні «Ганзель та Гретель» згадують про пряниковий будинок.
З імбирними пряниками пов’язано багато цікавинок та легенд. Ось деякі з них: Подейкують, що саме завдяки казці «Ганзель та Гретель»  у Німеччині стало модно робити пряникові будиночки, особливо у період новорічно-різдвяних свят.Цікаво, що в реальності такі солодкі будиночки користувалися шаленою популярністю. На Різдвяних ярмарках навіть влаштовували конкурси на кращий кондитерський витвір. Від бажаючих взяти в ньому участь не було відбою.У Нюрнбергу ходить легенда, що хворій донці герцога, місцевий пекар презентував коробочку ароматної випічки. Згодом дівчинка одужала. Можливо їй допоміг саме імбир? Тому що імбир дійсно відомий своїми лікарськими властивостями…
Мама першого президента США Джорджа Вашингтона записала рецепт смаколика для командуючого Континентальною армією у штаті Вірджинія - маркіза Лафайєта. А все тому, що він, француз за національністю, дуже сумував за улюбленою стравою на чужині… До речі, зараз пряники за цим рецептом називають не інакше, як пряники Лафайета.

Королева Англії Єлизавета I дарувала іноземним дипломатам імбирні пряники у вигляді чоловічків. Пряничний чоловічок отримав нову хвилю популярності завдяки мультфільмам про «Шрека». Навіть у музеї Мадам Тюссо є його воскова копія! У Німеччині, Франції та Англії існують потужні гільдії пекарів пряників та печива. 

Немає коментарів:

Дописати коментар